AKTUALNIE W GŁOŚNIKACH: CZERWIEC 2017

/
0 Comments

Czerwiec roku 2017 przejdzie do historii! A przynajmniej ja chyba zapamiętam ten miesiąc na baardzo długo! Świetne premiery, single rzucające na kolana i przede wszystkim kolejne Podróże Muzyczne, które obfitowały w niesamowite wydarzenia! Przeżyjmy to raz jeszcze!


Płyty

 

 • [płyta miesiąca - zagranica] London Grammar - "Truth Is A Beautiful Thing" - mamy wśród naszej społeczności chyba największą fankę tego zespołu w Polsce. Justyna określiła ten album jak "soundtrack życia". Zgadzam się. Ten album to piękno w czystej postaci, a głos Hannah zniewala. Cudo!
 • [płyta - zagranica] Royal Blood - "How Did We Get So Dar" - zmieniamy muzyczny biegun. Mike i Ben powrócili z drugą płytą, która w świecie rocka była bardzo oczekiwana. I udowodnili, iż śmiało możemy nazywać ich "strażnikami rocka". Świetny album. Może nie dorównali debiutowi, ale utrzymali wysoki poziom. Moc jest nadal silna w ich muzyce, nie wspominając już o koncertach na żywo... ;)  • [płyta - zagranica] Dan Auerbach- "Wait on a Song" - Dan przygotował dla nas solowy album, który idealnie pasuje na tegoroczne wakacje. Pełen luzu i optymistycznych piosenek. Czego chcieć więcej? Solowej trasy i koncertu w Polsce?A może jednak powrotu The Black Keys? ;) Póki co, zdecydowanie warto odsłuchać te przebojowe kawałki od Dana! •  [płyta - zagranica] Lorde- "Melodrama" - trudno nie umieścić w tym gronie nowej płyty Lorde, która zbiera wysokie recenzje i będzie zapewne w czołówkach tegorocznych podsumowań. Z mojej perspektywy to również bardzo przyjemny album i pop w formie, którą w całości akceptuję. Nie zostałem wgnieciony we ziemię, ale doceniam całą koncepcję tej płyty. I głos Lorde jest ponadprzeciętny. Dziewczyna ma talent i potencjał by stać się wyjątkowa. Jeszcze nie teraz, ale kto wie w jakim miejscu będzie za kilka lat? 

 
 
 • [płyta miesiąca - Polska] KARI - "I Am Fine" - jedna z naszych najzdolniejszych artystek ciągle się rozwija. Jej trzeci album to kolejna ewolucja brzmienia. Tym razem bardziej w kierunku pop-elektronicznej muzie spod znaku Ellie Goulding, czy też Grimes, ale w wydaniu chyba jednak bardziej przystępnym. Nadal pod powierzchnią tych nowych dźwięków słychać tę Kari z pierwszych płyt. Jej pozytywny głoś nadal zaraża. Naprawdę fajny powrót i zobaczymy na ile ten nowy kierunek okaże się sukcesem. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Debiuty


 • [debiut miesiąca] Cigarettes After Sex- "Cigarettes After Sex" - w końcu dostaliśmy od tek formacji pełnoprawny album. I nic się nie zmienia. Nadal czarują. I to nie jest zarzut. To komplement. 
 • [debiut] Trevor Sensor- "Andy Warhol's Dream" - nowa postać na amerykańskiej scenie singer-songwriterów. Chłopak obdarzony niezwykłą chrypką wydał album o cudownym tytule. A jak wypada muzycznie? Wybitnie nie jest. Przesłuchałem jednak jego dokonań bez grymasu na twarzy. Polecam go w tym miejscu, bo jeśli nie ja, to pewnie nikt inny :D 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Single

   
 • [singiel miesiąca] Arcade Fire - "Everything Now" - właściwie powinien pojawić się tu każdy z trzech singli ujawnionych w tym miesiącu przez Arcade Fire. Stawiam jednak na ten pierwszy, który z miejsca stał się dla mnie piosenką, którą muszę koniecznie przeżyć na żywo! Perfekcyjny utwór! • [singiel] Foo Fighters - "Run" - świetny, mocny kawałek, który cały swój potencjał ujawnia na koncertach. Sprawdzone na Open'erze! 
 • [singiel] The Killers - "The Man" - The Killers jakby odświeżyli swoje brzmienie i wychodzi im to tylko na dobre!Czekamy na nową płytę!

   
   
 • [singiel] Queens Of The Stone Age - "The Way You Used To Do" - podobna sytuacja co u The Killers. Nadal czujemy tu ducha QOTSA, ale z drugiej strony utwór jakby bardziej taneczny. Ale czy mogło być inaczej skoro za produkcję odpowiada Mark Ronson? Fani pewnie patrzą na nowy album z niepokojem, ja raczej z niecierpliwością.Wierzę, że Josh Homme wie co czyni. • [singiel] Isaac Gracie - "All In My Mind" - ten chłopak to moim zdaniem jeden z największych ukrytych talentów młodego pokolenia! Tak pięknego utworu nie powstydziłby się Coldplay w swoich najlepszych latach. • [singiel] The National - "Guilty Party" - może nieco mniej mnie zachwycili niż poprzednim singlem, ale nadal to jest The National jakiego chcę słuchać! • [singiel] Declan McKenna - "Humongous" - jak nie uwielbiać tego młodego chłopaka, gdy sypie z rękawa takimi świetnymi kompozycjami! Byłem zachwycony tym utworem podczas koncertu w Poznaniu i teraz w końcu mamy oficjalny odsłuch. A premiera debiutanckiej płyty coraz bliżej!

 • [singiel] St. Vincent - "New York" - Annie Clark po raz kolejny udowadnia dlaczego jest uznawana za jedną z najważniejszych artystek muzyki alternatywnej!


 
 • [singiel] Death From Above - "Freeze Me" - kanadyjski duet zachwycił mnie tym utworem! Podoba mi się ta energia!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teledysk miesiąca

 
 • [teledysk miesiąca] The xx - "I Dare You" 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wydarzenia miesiąca


Ten miesiąc stał zdecydowanie pod znakiem festiwali i koncertów!
 • [wydarzenie miesiąca] Orange Warsaw Festival 2017 - relacja z tego wydarzenia --> w tym miejscu
 • [wydarzenie miesiąca] Blues na Świecie Festival 2017 - tradycyjnie wsparłem swoją obecnością lokalny festiwal poświęcony muzyce bluesowej. Relacji jeszcze nie zdążyłem przygotować, ale mogę zdradzić, iż zachwycony byłem koncertem Voo Voo. Zagraniczni goście również nie zawodzili. Blues-rockowy Ben Poole porwał publiczność, a Sari Schorr czarowała głosem przypominającym Janis Joplin.  
 • [wydarzenie miesiąca] Coldplay w Warszawie! - cóż to był za koncert! A moja relacja została doceniona przez jeden z największych fanklubów w Polsce! Jestem mega szczęśliwy! Jeśli jeszcze nie przeczytaliście wrażeń z tego koncertu, wędrujecie ---> w to miejsce   
 •  [wydarzenie miesiąca] Open'er Festival 2017 - już za momencik zabieram się za relację z tej imprezy! Pod wieloma względami była to jedna z najlepszych edycji w jakich uczestniczyłem! Było pięknie mimo wielu przeciwności! W dużej mierze to też Wasza zasługa Podróżujący! Chwilka cierpliwości i wszystkie moje wrażenia będą do Waszej dyspozycji!   

 • [rozczarowanie miesiąca] Hmm, darujmy sobie ten punkt w tym miesiącu! :D 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Playlista i Wyróżnienia Miesiąca


Wyróżnienia dla nowych płyt od Algiers, Fleet Foxes, Phoenix, Alt-j, Imagine Dragons. I koniecznie pamiętajmy o reedycji OK Computer: OKNOTOK 1997-2017! Warto z tymi pozycjami  się zapoznać! 

A więcej propozycji z tego miesiąca znajdziecie na playliście Spotify!

Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.