PM odkrywają: Lor

/
0 Comments


Tym razem rodzima nowość z gatunku folk. Świetnych reprezentantów tego gatunku na polskiej scenie mamy już sporo. Do grona takich artystów jak choćby Fismoll, Lilly Hates Roses, Sonia Pisze Piosenki, Oly. może niedługo dołączyć zespół LOR. Stop. Nie może, a niemal na pewno o ich debiutanckim albumie będzie głośno. 

Pierwsze moje zetknięcie z tym zespołem to piosenka "Windmill". Zachwyciłem się od pierwszego wejścia wokalu. Piękne. Subtelne. W tle pianino i skrzypce. Odpływam. 

Jakież wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że za tym utworem stoją cztery nastoletnie dziewczyny (14-15 lat). Niewiarygodne wręcz jaka emanuje z nich dojrzałość, wrażliwość i talent. Przedstawmy je wobec tego:  Julia Skiba (komponuje, pianino), Jagoda Kudlińska (wokal), Julia Błachuta (skrzypce) i Paulina Sumera (15 lat, pisze teksty). Zauważyliście coś nietypowego? W składzie znajduje się dziewczyna odpowiedzialna wyłącznie za teksty! To niespotykane, ale bardzo pochwalam! Tym bardziej, że takie teksty, po angielsku, w tym wieku. Kłaniam się nisko. 

Sama już historia powstania pierwszej piosenki jest ciekawa. "The Garden of Happy Dead People" została zainspirowana obrazem Friedensreicha Hundertwasser'a o tej samej nazwie, pokazanym na lekcji plastyki. I dzięki temu powstał tekst, w ten sam dzień  urodziła się kompozycja. Świetna kompozycja. Następnie dołączył wokal i w końcu skrzypce. Łącznie na YouTube pojawiło się 5 piosenek - istnych pereł.

Zostały zauważone przez media. Pojawiły się w Dzień Dobry TVN (pod tym adresem, polecam:http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/smaczna-muzyka-utalentowanych-nastolatek,186205.html), w radiowej Czwórce, piszą o nich w różnych portalach, a dodatkowo zostały zaproszone na tegoroczną odsłonę Spring Break Festival! Dziewczyny zapowiadają, że pierwsza płyta pojawi się już na wiosnę. 

Czekam z niecierpliwością i przede wszystkim życzę wytrwałości, bo tworzą niezwykle szlachetną muzykę :) 

A teraz zróbcie sobie gorącą herbatę, kawę, kakao, cokolwiek. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie  niezwykłych piosenek zespołu Lor:
 


 
PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.