AKTUALNIE W GŁOŚNIKACH: CZERWIEC 2016

/
0 CommentsZastanawiałem się czy tworzyć te zestawienie przed, czy po Open'erze? Mimo wszystko po tym festiwalu pewnie będę walczył z szeroką relacją, stąd już dziś możecie sprawdzić co słuchałem w muzycznym czerwcu.


Płyty

 • [płyta miesiąca - zagranica] Red Hot Chili Peppers - "The Getaway" - ta płyta ma coś w sobie takiego, że przywraca wiarę w RHCP. Brzmienie dla mnie troszkę zbytnio "ogładzone", ale ma to też swój urok.


 • [płyta - zagranica] Whitney - "Light Upon The Lake" - pisałem niedawno o tym zespole na blogu. To niesamowicie przyjemna płytka, warto ją odpalić w jakiś leniwy, wakacyjny wieczór. Gwarantuję, że przyjemnie odpłyniecie :) 


 • [płyta miesiąca - Polska] hmm... Szczerze? Nie potrafię nic wytypować. Dość przyjemną płytę wydał duet XXANAXX - "FWRD", ale mnie do końca nie przekonała. Może Wy coś zaproponujecie? ;) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Single

   
 • [singiel] Disclosure - "BOSS" - zaskoczyli w tym miesiącu nas nową EP-ką. I udało im się stworzyć 3 fajne kawałki. "BOSS" przez długi czas się do mnie przykleił ;) 

  

 • [singiel] The Stone Roses - "Beautiful Thing" -  tytuł mówi sam za siebie! 


 • [singiel] Two Door Cinema Club - "Are We Ready? (Wreck)" - w pierwszych sekundach przeraziłem się, że będzie zbyt popowo, ale później jest zdecydowanie lepiej. Świetna gitarka i tempo!  

 
 • [singiel] VANT - "KARMA SEEKER" -  z  tegorocznych odkryć muzycznych to są moi ulubieńcy. Tym świetnym singlem tylko potwierdzili, że mają fajne pomysły, ambicję i... czekam na Ep-kę (5.08)! 

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teledysk miesiąca

Niemały problem miałem z tą kategorią w tym miesiącu. Ostatecznie zdecydowałem się umieścić w tym miesiącu nie jeden, a dwa teledyski, które wprost zachwycają swoimi obrazami. 
 • Editors - "All The Kings"


 • Sigur Rós - "Óveður" -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wydarzenia miesiąca

 • [wydarzenie] Blues na Świecie Festival 2016 - kolejny raz pozytywnie bawiłem się na tym wydarzeniu, szkoda, że tylko pogoda była, taka mroźna,  relację znajdziecie tutaj.
 • [rozczarowanie] Kaiser Chiefs - "Parachute" - okropny singiel w porównaniu z poprzednimi dokonaniami tego zespołu. Zaskakujący zwrot w stronę muzyki pop. W tym przypadku - zupełnie nie czuję tego klimatu i tej decyzji. I nie, nawet tego tu nie zagramy :D 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Playlista miesiąca

I jak zawsze, powyższe utwory, płyty to nie wszystko! Pozwólcie, że wyróżnię też płyty The Kills i Garbage, minialbum Mumford & Sons przepełniony afrykańskim klimatem, czy debiutantów z Islandii - Kaleo. Więcej muzyki z tego miesiąca znajdziecie na playliście Spotify :)
 
                                            

PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.