AKTUALNIE W GŁOŚNIKACH: LISTOPAD 2016

/
0 CommentsTo dość wyjątkowe podsumowanie jeśli chodzi o kategorię "Płyty". Postanowiłem nie wyróżniać tu żadnej zagranicznej płyty z listopada. Nie brakło głośnych premier, myślę tu o Justice i Metallice, ale obie te płyty nie zachwyciły mnie na tyle, by z czystym sumieniem je wyróżniać. Stąd, co mnie w sumie bardzo cieszy, mamy swoiste podium polskich płyt! Płyt naprawdę bardzo, bardzo dobrych. Po szczegóły i wiele więcej zapraszam poniżej! 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Płyty


 • [płyta miesiąca - Polska] Organek -"Czarna Madonna"- co za album! Rozwija nam się Organek w sposób najlepszy z możliwych. Płyta różnorodna, ale każdy fan rocka powinien po nią sięgnąć i każdy coś tu dla siebie znajdzie. Jest troszkę ciężej niż na albumie "Głupi" - dla mnie to atut. Riff  w utworze "Rilke" ciągle mnie powala. Toż to brzmi prawie jak Muse! A "Wiosna" to jeden z najbardziej porywających utworów jakie słyszałem w tym roku! Czad! W drugiej części płyty pojawiają się utwory utrzymane bardziej w klimacie barowym, bluesowym, balladowym - jakością nie odstępujące od tych mocniejszych.  Jestem zachwycony tym albumem! I nie mogę się doczekać kolejnego koncertowego spotkania z Organkiem!  • [płyta - Polska] Krzysztof Zalewski - "Złoto" - tu z kolei mamy do czynienia z artystycznym rockiem. To płyta nieco wymagająca, ale Zalewski upchał w niej tyle niekonwecjonalnych rozwiązań obok których ciężko przejść obojętnie, że pochłania się ten album z wielką przyjemnością i ciekawością. Doceniam pomysłowość i wyjątkowość tej płyty. • [płyta - Polska] Sorry Boys - "Roma" - ta płyta ma piękny, nieco baśniowy klimat, który niesamowicie wciąga. I ten wokal Beli! W zeszłym miesiącu doceniałem singiel "Wracam" i zdecydowanie jest to najjaśniejszy punkt tego wydawnictwa. Zagrajmy więc raz jeszcze ten utwór w oczekiwaniu na kolejne single.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Debiuty


 • [debiut miesiąca] Tylor Hawkins - "KOTA" - perkusista Foo Fighters postanowił wykorzystać chwilową przerwę w szeregach tej grupy i  stworzył (podobno sam odpowiadał za wszystkie partie!) solowy mini-album, którym oddaje znakomity hołd dla muzyki lat 80-tych. Bardzo dobrze bawiłem się odsłuchując ten krążek! Polecam!  • [debiut] Zimmerman - "The Afterglow" - to solowy debiut basisty grupy Blathazar - Simona Casiera. Bardzo przyjemna relaksująca płyta. A do tego świetny wokal a la Julian Casablancas. Odpaliłem sobie tę płytę o 5 nad ranem, po całonocnej imprezie (to nie tak jak myślicie - byłem tam tylko DJ-em :D) i odpłynąłem. Polecam sprawdzić. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Single

   
 • [singiel miesiąca] The xx - "On Hold" - początkowo byłem sceptyczny, ale z czasem całkowicie przekonałem się do tego utworu. A po usłyszeniu tej piosenki na żywo nie mam wątpliwości, że to świetny kawałek, który będzie bardzo popularny w dyskografii The xx.
 • [singiel] Formation - "Powerful People" - tym utworem Formation zapowiadają debiutancką płytę. Świetny, pełen dobrej energii kawałek!
 • [singiel] Coldplay - "Everglow" - singlowa wersja tego utworu jest piękna! Bez zbędnych dodatków, właściwie niemal tylko Chris i pianino. Brzmi jak stary dobry Coldplay! Szkoda, że właśnie takiej wersji nie zamieścili na ostatnim albumie. 


 


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teledysk miesiąca

 • [teledysk miesiąca] The Lumineers - "Sleep On The Floor" - klipy promujące utwory z płyty "Cleopatra" są bardzo piękne. Ten ostatni nie zmienia tej tendencji. A jeśli dołożyć do tego moje dobre wspomnienia z warszawskiego koncertu... ;)   ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wydarzenia miesiąca

 • [wydarzenie miesiąca] Listopadowe koncerty! - Brodka, Bahamas The Lumineers, Buslav, Jenny Hval, The xx. Tak, to był baardzo udany miesiąc pod względem koncertów. Relacje z koncertów Buslava oraz Bahamas i The Luminners znajdziecie już na blogu. Opis wrażeń z The xx w przygotowaniu, zaś Brodka była tak doskonała, że nie mam słów, by opisywać jej występ. Bardzo dobre zakończenie Podróży Muzycznych w 2016 roku. Czas na świąteczną przerwę!  
 • [wydarzenie miesiąca] Foo Fighters na Open'er Festival! - dużo dobrych ogłoszeń w tym miesiącu, ale to właśnie zapowiedź występu Foo Fighters w Gdyni spowodowała zdecydowanie szybsze bicie serca. Co przyniesie nam grudzień? 
 • [rozczarowanie miesiąca] Impact Festvial - nie będę się na ten temat rozpisywał i powtarzał, ot zajrzyjcie TUTAJ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Playlista miesiąca 


Tradycyjnie udostępniam Wam playlistę tworzoną przez cały listopad. Chciałbym wyróżnić w tym miejscu jeszcze nowy, przebojowy album Łąki Łan. Ponadto fani brytyjskiej formacji Blossoms niech sprawdzą specjalne wydanie ich debiutanckiego albumu, na którym aż 10 nowych piosenek. Tak jak wspominałem na początku, nie zapominajmy też o nowych płytach od Justice i Metallica. Resztę listopadowych ciekawostek odkryjcie sami ;) 

                                            


PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.