PM odkrywają: The Academic

/
0 Comments

Młodziki z Irlandii, którzy grają może mało ambitny indie rock, ale za to trudno im odmówić przebojowości. Ta objawia się w ich najpopularniejszej piosence "Different" - utwór prosty, ale energiczny, szybko zapada w pamięć i ma zadatki na radiowy hit. Na YouTube pod utworem znajduje się zresztą dużo pozytywnych komentarzy. Znalazł się też w zestawie 10 najlepszych piosenek irlandzkich wybranych przez prestiżową imprezę  Choice Music Prize - taki irlandzki odpowiednik Brit Awards. Ja sam od jakiegoś czasu puszczam ten kawałek, by np. poprawić sobie humor.  Przekonajcie się sami dlaczego:   

Na ich zeszłorocznej Ep-ce "Loose Friends" oprócz powyższego utworu znajdziemy jeszcze cztery, które zostały zagrane bardzo porównywalnie: dynamiczna perkusja, ostre gitarowe riffy, chwytliwy tekst. Posłuchajcie "Northern Boy", który wybrzmiewa trochę jak taki folk-rock, który ostatnio prezentują Mumfordzi i Kodaline.

Czuć tu też inspiracje takimi grupami jak choćby The Kooks, Kings of Leon i The Strokes. Przed tymi ostatnimi zresztą występowali w zeszłym roku w Hyde Parku! Na swoim koncie mają też supporty przed takimi tuzami jak The Pixies, Noel Gallagher. W tym roku mieli szansę zaprezentować się podczas Eurosonic Festival. Jak ja widzę ich przyszłość? To przyjemne granie, w sam raz na porę letnią i festiwale. Raczej ten projekt wielkim się nie stanie, ale kto wie może postarają się dobić do poziomu innej irlandzkiej grupy - Kodaline? Płyta powinna ukazać się w najbliższym czasie i dać odpowiedź na to pytanie. W Irlandii mają już pokaźną rzeszę fanów, czas pokaże czy podbiją też resztę Europy ;) 

Ich E-pkę znajdziecie na Spotify. Wyróżniłbym z niej jeszcze utwór ostatni - "Thought I Told You", który ma takie trochę potężniejsze balladowe brzmienie i wyróżnia się na tle reszty :)                                              W programie Other Voices Live zaprezentowali jeszcze jeden utwór, który prawie całkowicie odbiega od tego słyszymy na "Loose Friends". Jest zdecydowanie wolniej, łagodniej, balladowo, rzekłbym wnet sielsko, choć to nadal utwór rockowy. Sprawdźcie:

 

A jako bonus - trzy fragmenty z występu na Eurosonic, które znajdziecie tutaj. Wśród nich są dwie piosenki, których nigdzie indziej nie znajdziecie: "Super Scary" (taki dość typowo koncertowy, stadionowy numer) i "Why Can't We Be Friends" (całkiem, całkiem). 
 
Cóż, nie zdziwię jeśli kiedyś pojawią się w blasku wakacyjnego słońca na jakimś polskim festiwalu :) Pozostaje tylko pytanie czy warto będzie być wtedy pod sceną? Odpowiedzcie sobie sami :)

PMPolecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.