PM odkrywają: Saltwater Sun

/
0 Comments

Pięcioosobowa grupa grająca melodyjny indie pop-rock. Najjaśniejszy punkt to  wokalistka - Jenn Stearnes. Pochodzą z Londynu. Na koncie mają jedną EP-kę. Trzy piosenki. Właściwie nic szczególnego, ale kompozycje nie są banalne. Spodobała mi się zwłaszcza "Making Eyes", gdzie w drugiej części przez moment zagrano troszeczkę bardziej garażowo i w efekcie całkiem fajny i ciekawy utwór dostaliśmy. "Wild" to już spokojniejszy, przyjemny, bardziej transowy utwór, gdzie pierwsze skrzypce należą do wokalu. Głośniej znowu jest w "Habit On My Mind", fajnie gra gitara, jest bardzo poprawnie. Na początek sprawdźcie więc "Making Eyes": 
Dziś ukazał się ich nowy singiel "Now Or Never"  i jest on zwiastunem drugiej EP-ki "FLAWED". I teraz muszę się Wam do czegoś przyznać. Tekst o Saltwater Sun miałem wstępnie gotowy już jakieś dwa miesiące temu, ale wstrzymałem się z publikacją, gdyż nie do końca byłem przekonany czy warto. Dziś gdy posłuchałem sobie tego poniższego kawałka już wiedziałem, że nie ma co się zastanawiać i trzeba ten zespół polecać dalej! Nie zwiedźcie się tym, że kawałek rozpoczyna się  spokojnie - to cisza przed burzą. Po pół minucie następuje wręcz atak gitar i perkusji co daje świetny efekt, który mnie wgniótł i kazał wysłuchać do końca. A warto odsłuchać całość, bo wokalistka później pokazuję pełnię swoich możliwości i w ostatnim fragmencie bardzo podoba mi się solówka gitarowa w tle. To jest to! To jest to! Przycisk "PLAY" - obowiązkowy Podróżomaniacy Muzyczni!


Teraz przed nimi być może jeden z najważniejszych występów w karierze. W ten weekend zagrają na prestiżowym festiwalu The Great Escape w Brighton. Czy ten występ pozwoli im się wybić na szersze i perspektywiczne horyzonty? Nie będzie łatwo, ja jednak dziś widzę w tym zespole potencjał. Może i zgromadzeni w Brighton dziennikarze, osoby z branży i publiczność też zauważy w nich iskrę nowego talentu :) 

Sprawdźcie jeszcze ich występ dla Sofar Sound w Londynie z utworem "Wild":
Dajcie znać czy Wam się podoba, czy jednak jesteście zdania, że nie podbiją Waszego muzycznego serducha? :) 
A przede wszystkim: 
Podróżujmy Muzycznie Razem!

PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.