AKTUALNIE W GŁOŚNIKACH: LIPIEC 2016

/
0 CommentsPłyty

 • [płyta miesiąca - zagranica] Michael Kiwanuka - "Love & Hate" - niesamowicie klimatyczna i wciągająca płyta. Przyznaję się, że miałem spore opory przed jej odpaleniem. Nie znałem tego artysty, nie wydawał mi się wart uwagi. Jednak wysokie oceny i pozytywne komentarze zmusiły mnie, by odpalić choćby jedną piosenką. I te dźwięki mnie całkowicie pochłonęły! Niezwykle dojrzała płyta, która poraża pięknem muzyki na pograniczu rocka i soulu. Warto!


 • [płyta - zagranica] Biffy Clyro - "Ellipsis" - słychać, że panowie bardzo kombinowali przy tej płycie. Na całe szczęście, skończyło to się sukcesem. Zachowali w piosenkach to co najważniejsze: przebojowe melodie! Przy tej płycie nie ma mowy o nudzie!


 • [płyta - zagranica] Viola Beach - "Viola Beach" - odeszli z tego świata zdecydowanie za szybko! Nie doczekali nawet premiery swojego debiutanckiego albumu. A trzeba przyznać, że jest to płyta, która potrafi dać człowiekowi dużo radości! Taki smutny paradoks życia...
 • [płyta miesiąca - Polska] Taco Hemingway - "Wosk" (EP) - tak jak pisałem na Fanpage'u - fanem hip-hopu nie jestem, ale obok tekstów Taco Hemingwaya trudno przejść obojętnie! To zaledwie EP-ka, ale daje ona dużą nadzieję na znakomitą płytę, której premiera zapowiedziana jest już na jesień.No i jeszcze nie zapomnijmy o wcześniej  wypuszczonym singlu - "Deszcz na betonie", który również wszystkich zachwycił! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Single

   
 • [singiel miesiąca - zagranica] Father John Misty - "Real Love Baby" - jakiż w tym utworze tkwi rewelacyjny flow! Mimo, iż słucham od kilku dni, to już, statystycznie, ilość przesłuchać pobiła w tym miesiącu chyba wszystkie inne utwory! Father - mistrzu!
  

 • [singiel - zagranica] The Pretty Reckless - "Take Me Down" - Tyler Momsen niczym właściwie nie zaskoczyła, ale już przy pierwszym odsłuchu tego singla podśpiewywałem sobie wraz z nią refren tej piosenki. To dobry znak. 


 • [singiel - zagranica] Pixies - "Um Chagga Lagga" - Pixies ukazują bardzo drapieżną stronę! Jest w tym utworze potężna energia! Brawo!


 • [singiel - Polska] Fair Weather Friends - "Love Won't Make It Easier" - mam wrażenie, że ten utwór gdzieś przepadł w natłoku lipcowych premier - całkowicie niesłusznie! Świetny, wakacyjny przebój! 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teledysk miesiąca

 • The Lumineers - "Cleopatra"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wydarzenia miesiąca

 • [wydarzenie] Open'er Festivalśmiało już mogę powiedzieć, że był to najważniejszy przystanek tegorocznych Podróży Muzycznych! Masa dobrych wspomnień. Wszystko zebrane w jednej relacji, z której jestem naprawdę dumny! Nie przeczytaliście jeszcze? Zapraszam tutaj!
 • [wydarzenie] Przystanek Woodstock -  to z kolei była niezwykle dziwna Podróż Muzyczna w moim wykonaniu. Niemniej, warto było szczególnie dla genialnych koncertów Vintage Trouble i The Hives! Relacja w toku, niedługo powinna być gotowa! Stay Tuned!  
 • [rozczarowanie] "Reaktywacja" My Chemical Romance - a raczej jej brak i złudna nadzieja dla fanów, którą dał tajemniczy teaser. Szybko jednak się okazało, że nic z tego. Na otarcie łez, już za miesiąc pojawi się reedycja płyty "The Black Parade" wraz z nieopublikowanymi nagraniami. Jedno już możemy odsłuchać: 

                                              ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Playlista miesiąca 


Znacznie więcej muzyki z tego miesiąca znajdziecie na mojej playliście! A są tam naprawdę fajne perełki, dla których zabrakło tu miejsca. Ubolewam nad tym - patrząc na intensywność produkowania nowej muzyki, powinienem chyba tworzyć tygodniowe podsumowania. Polecam dokonania artystów i zespołów z cyklu "PM odkrywają" - Junius Meyvant, Purple, Martha, Ep-ka WILD. Wspomnieć jeszcze warto nowe single od Justice, Banks, Prophets Of Rage, PJ Harvey, czy świetne Jagwar Ma ;) Nie pomińcie jeszcze płyt The Avalanches i Bat For Lashes!  

                                            

PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.