PM odkrywają: nowe dźwięki od... #2

/
0 Comments
Nowości od odkrywanych przeze mnie zespołów co prawda pojawiają się na Fanpage'u, ale wpisy tam są bardzo ulotne. Stąd też te najciekawsze, moim zdaniem, newsy, single, teledyski itd. młodych bandów co jakiś czas będę zamieszczał w cyklu pod tą nazwą. Dlaczego w tytule widnieje "#2"? Już wcześniej podobny wpis raz powstał ("PM odkrywają: co słuchać u...?" - obecnie tytuł tego wpisu podmieniony, by ujednolicić całość), teraz postanowiłem zmienić nazwę i tak już powinno pozostać. To zaczynamy! 

1. The Vryll Society - "Perfect Rythm"- tytuł doskonale odzwierciedla ten utwór - perfekcja! Lubicie psychodelię? Jeśli tak, to ten kawałek jest dla Was wręcz obowiązkowy! To jak hipnotyzujący wir, który wciąga i nie odpuszcza ani na moment. Nie ma co się rozwodzić - odpalamy!


2. Estrons -"I'm Not Your Girl" - teraz zagramy zdecydowanie ostrzej. Estrons w trzecim swoim singlu pokazują po raz kolejny pazur. Nie jest to tak dobry utwór jak poprzedni "Drop", ale to i tak całkiem niezła propozycja dla fanów rocka i "wściekłych" wokalistek.


3. Isaac Gracie - "Songs In Black And White" (Live From The Waiting Room. 29.07.16) -   ten niezwykły londyński singer-songwriter swoje cztery nowe utwory postanowił zaprezentować w wersji live. Świetny pomysł, gdyż czujemy większą głębię, a także autentyczność emocji jakie niosą jego pioseneki. Poniżej nagranie live do piosenki "All In My Mind". Niech recenzją będą tu pierwsze słowa mojej siostry po odsłuchaniu tego utworu: "tu czuć duszę". Cała EP-ka do odsłuchania na Spotify.
4. Black Honey - "Hello Today" - aż trudno uwierzyć, że to dopiero ich pierwszy teledysk w karierze! Ale za to jaki! Wokalistka - Izzy B Phillips - tłumaczyła ten stan tym, iż chciała by pierwszy teledysk był całkowicie zgodny z jej zamysłem. A do tego potrzebny był czas i kasa. W końcu im się udało to osiągnąć. Izzy tak mówi o tym klipie: "I flew to Joshua tree desert to shoot a story I had written in my journal just a few weeks earlier. Hello Today is about a girl trying to put her demons behind her." Jest w tym obrazie klimat a sama Izzy... Cóż, ta dziewczyna posiada nie tylko świetny wokal :D
 
5. Saltwater Sun - "Flawed" (EP-ka) - cztery, a w praktyce trzy nowe utwory (jeden to instrumentalny przerywnik) dostajemy od tej indie-rockowej formacji. Z tego zestawu jeden kawałek już tu prezentowałem - wyśmienite "Now Or Never". Jak więc wypadają pozostałe dwa utwory? Szczególnie dobrze brzmi "Love Defeating" -  znakomite gitarki i ten mocny wokal. Troszkę mniej zapada w pamięć "Urwur", ale o większym obniżeniu jakości raczej nie ma mowy. To naprawdę udana EP-ka! 

                                              
                                              \6. WILD - "American Love" - łagodne pop-folkowe brzmienie autorstwa tria z Los Angeles zdobywa coraz to liczniejsze grono odbiorców (dwa single przekroczyły już milion odsłon na Spotify). Najnowsza propozycja, jak już sam tytuł wskazuje, jest nieco patriotyczna - to taka forma listu miłosnego do Ameryki. 


7. VANT - "Peace & Love" - nie mogło zabraknąć tu moich ulubieńców! Wydali ostatnio ważny singiel, napisany tuż po zamachach we Francji. Nie muszę mówić jakie przesłanie jest tutaj zawarte. Co prawda, wolę ich w bardziej agresywnej wersji, ale po kilku przesłuchaniach przekonałem się i do tego utworu. A co najważniejsze - 17 lutego ukaże się ich debiutancki album "Dumb Blood"! Załączam jeszcze ich podsumowanie festiwalowych przygód z rewelacyjnymi fragmentami koncertu na Reading Festival. Chcę ich w Polsce!!!
 
8. Spring King - "Detroit"  - Od czasu pierwszego przeglądu niewiele wspominałem o tym zespole. Czas naprawić ten błąd. Miesiąc temu wydali fajny klip do piosenki "Detroit". Polecam odpalić również ich debiutancki album "Tell Me If You Like To"! Ci co grywają w Fifa 17 pewnie już nie raz słyszeli tam świetny kawałek "Who Are You"? Są tu tacy? ;) Po prostu - dobry brytyjski rock!

9. Partybaby - "Overload"  - ich debiutancki album umieściłem w ostatnim podsumowaniu muzycznego września. Kilka dni temu wypuścili promocyjne tour video do traka "Overload". Polecam, polecam - jest energia! I zazdroszczę Brytyjczykom, gdyż Partybaby wraz z VANT będą grać tam wspólną trasę!

10. Blossoms - "Blown Rose" - Chciałem napisać, że to będzie pożegnanie tego zespołu z "PM odkrywają" (myślę, że grają już w nieco wyższej lidze), ale ich dzisiejsze ogłoszenie dwóch klubowych koncertów w Polsce na rok 2017 zmienia nieco ten plan :D  Tym bardziej, że wystąpi przed nimi młody, obiecujący Declan McKenna (do niego wkrótce tu wrócimy).  Zamierzam tam być i relacja z tego wydarzenia powinna być tym ostatnim akcentem Blossoms w tymże dziale! Zainteresowanych koncertem odsyłam TUTAJ. Ostatnio zaprezentowali bardzo klimatyczny teledysk do utworu "Blown Rose". Kto jeszcze nie słuchał ich debiutanckiej płyty, niechaj nadrabia szybko! Oczywiście płytka dostępna na Spotify.
PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.