PM odkrywają: Harlea

/
0 Comments
Ten wpis jest obarczony dużym ryzykiem. Albo będzie to złote odkrycie, albo wręcz przeciwnie. Jestem jednak pełen nadziei, że Harlea nie przepadnie w tym oceanie młodych talentów, a będzie stopniowo zyskiwała popularność. Ma ku temu wszelkie predyspozycje. Niewiele jednak wiemy o samej artystce. Jej postać spowita jest mgłą intrygującej tajemnicy. Pochodzi z północnego Londynu, ma 22 lata i raptem klika dniu temu (29 września) puściła w świat swój pierwszy singiel - "Miss Me".  I właściwie tyle na ten moment o niej wiemy. Ten jeden trak został szybko zauważony przez muzyczny świat. W ciągu niespełna dwóch tygodni liczba odtworzeń na platformach streamingowych przekroczyła już liczbę 150 tysięcy. Jak na tak anonimową artystkę, to dobry wynik.  Wspomniana została już w takich portalach jak NME, czy The Line Of Best Fit. Nieskromnie postanowiłem dołączyć do tego grona.  Okej, najwyższa pora odsłuchać "Miss Me"! Dajcie tej dziewczynie szansę!


I jak wrażenia? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to może muzyczny killer, ale wyczuwam w nim naprawdę duży potencjał. Kawałek ma w sobie moc prawdziwego, dobrego rocka. Świetny wokal,  gitarowy riff wciągający od pierwszej sekundy, z tyłu nieco agresywna perkusja. Wszystko się ze sobą zgadza. Jeśli zaś chodzi o tematykę utworu, to głos oddajmy samej artystce:  

"The song is about the intense pleasure you get from a relationship, regardless of its consequences. Giving into an obsession, it describes the reckless abandon with which you are drawn in. 'Miss Me' expresses an emotional addiction which is felt when you are separated - even a destructive relationship can pale next to the pain of not being together."

Słychać, że Harlea inspiruje się dokonaniami takich zespołów jak Arctic Monkeys, The Kills, czy Garbage. Z czasem pewnie doszukamy się jeszcze innych porównań. Pozostaje zadać sobie pytanie: czy kiedyś z radością położymy na półce jej płytę obok, np. doskonałego albumu "AM"? Trudno w tym momencie wyrokować, ale nadchodzące miesiące powinny dostarczyć nam choćby cząstkowej odpowiedzi. Trzymam rękę na pulsie i czekam na kolejne single!

PS Jeśli dziewczyna Wam się spodobała, to warto ją śledzić i wesprzeć lajkiem na Fejsie. Jej profil znajdziecie TUTAJ

PS 2 Jeszcze w tym roku, w ramach cyklu "PM odkrywają", spodziewajcie się drugiego przeglądu młodych bandów i artystów, który uporządkuje i utrwali najważniejsze odkrycia prezentowane w ostatnim czasie wyłącznie na Fanpage'u.PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.