PM odkrywają: Júníus Meyvant​!

/
0 Comments


Jak tylko usłyszałem pierwsze dźwięki tego utworu dziś na Spotify to od razu się zakochałem :DKolejne cudowne dziecko muzyki islandzkiej! Artysta tak naprawdę nazywa się: Unnar Gísli Sigurmundsson. Na koncie ma tylko jedną Ep-kę, ale za to naprawdę niesamowitą!

 
                                              

W roku 2014 został przez Icelandic Music Awards uznany za nadzieję roku, a jego utwór "Color Decay" wygrał w kategorii piosenki pop!

Płyta powinna niedługo nadjeść, bo na YouTubie znajdziemy już znacznie więcej muzyki i zapowiada się to niezwykle. A co więcej, w tym roku wystąpi w Polsce! Na gdyńskim Soundrive Festival​! 

Jakoś ogłoszenia Soundrive mnie ominęły, a to błąd, obiecuję mieć baczniejsze oko na ten festiwal! Oprócz tego artysty wystąpi tam duet HONNE (uchylę rąbek tajemnicy, że oni jutro niejako otworzą mój kolejny wpis na blogu) i duński Liss. 

Niemniej, Meyvant totalnie mnie oczarował! Serio, już dawno czegoś tak  pięknego nie słyszałem! Może piszę pod wpływem emocji ale sami się przekonajcie :)  Polecam obejrzeć cały występ dla KEXP:


Zachwyca mnie ta cała sekcja dęta i smyczki - tworzą niesamowity klimat. Dodając do tego niezwykle przyjemny głos Meyvanta i naprawdę solidne kompozycje - wszystko to sprawia, że ta muza trafia w moje serducho Jasne, że to z faktu, iż mam słabość do songwriterów i muzyki folkowej, ale myślę, że nawet osoba niekoniecznie lubiąca ten klimat z przyjemnością wysłucha dzisiejszego odkrycia. Ja powiem Wam tyle, że miałem dziś pisać wieczorem kolejne fragmenty pracy dyplomowej, ale totalnie odpłynąłem i musiałem się z Wami podzielić tym odkryciem!

A jak Wasze wrażenia? Jeśli jesteście tak samo zachwyceni jak ja, to nie zapomnijcie zostawić lajka! 

PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.