Mumfordzi zainspirowani Afryką!

/
0 Comments


Mumford and Sons lubią ostatnio zaskakiwać. Na ostatniej płycie dokonali ostrego zwrotu w kierunku stadionowej muzyki rockowej, a teraz prezentują nowy utwór i zapowiadają Ep-kę inspirowaną muzyką afrykańską.

Zacznijmy od genezy. Na początku tego roku Mumfordzi zagrali kilka koncertów w południowej Afryce. Podczas tej podróży zespół postanowił spotkać się z afrykańskimi muzykami, a to zaowocowało powstaniem kilku piosenek. Wczoraj zespół w audycji Zane Lowe'a zaprezentował kompozycję "There Will Be Time" z gościnnym udziałem Baaba Maal i zespołu The Very Best & Beatenberg. Posłuchajcie, bo to naprawdę rewelacyjny kawałek:Ale to nie koniec. Dziś zapowiedzieli wydanie mini-albumu (5 utworów) "Johannensburg" nagranego właśnie z udziałem, wspomnianych już powyżej, afrykańskich gości. Premiera: 17 czerwca! To naprawdę może być najciekawsze wydawnictwo Mumford and Sons, a już na pewno znacznie lepsze niż ostatnia płyta "Wilder Mind". Poza tym muzycy zapowiadają, że nie robią sobie żadnej przerwy i już pracują nad kolejną płytą. Czy będą dalej kontynuować karierę rockmenów, czy jednak powrócą do korzeni muzyki folk? Trudno powiedzieć. Póki co, warto czekać na ten eksperymentalny i wyjątkowy "Johannensburg"!

Tracklista: 

  1. There Will Be Time with Baaba Maal
  2. Wona with Baaba Maal, The Very Best & Beatenberg
  3. Fool You’ve Landed with The Very Best & Beatenberg
  4. Ngamila with Baaba Maal & The Very BesT
  5. Si Tu Veux with Baaba Maal & The Very Best
PS: Jest już nowe, świetne video ukazujące wykonanie "There Will Be Time" na jednym z afrykańskich występów Mumford and Sons:


PM


Polecane

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.